DOPRAVA ZDARMA OD 1800,-

VEGAN A NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH: PROČ JE TO DŮLEŽITÉ

vegan-and-cruelty-free (1)

Když se setkáme s pojmem „vegan“, většina z nás si představí někoho, kdo nejí maso, vejce a mléčné výrobky. Veganství je však mnohem víc než to, je to způsob života. Veganství existuje v kráse, módě a všech oblastech života, kde se lze vyhýbat živočišným složkám. V DESIGNME jsme hrdí na to, že jsme udržitelná a etická značka. To znamená, že jsme se rozhodli být 100% vegan and cruelty-free. Jak ale hraje roli veganství v péči o vlasy? A proč je to důležité?

CO DĚLÁ PRODUKT PÉČE O VLASY VEGANSKÝM?
Jednoduše řečeno, veganský produkt nemá žádné živočišné složky a ani jeho vedlejší produkty. Patří mezi ně složky jako včelí vosk, kolagen, elastin, keratin a lanolin, které jsou oblíbené v péči o vlasy.

Pokud si někdy nejste jisti, zda je některá složka veganská, můžete se podívat na tento seznam na webových stránkách PETA. https://www.peta.org/living/food/animal-ingredients-list/

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI VEGANSKÝMI A BEZ KRUTOSTI (cruelty-free)?
Nyní, když jsme pochopili, co je veganský produkt, je čas rozpoznat rozdíl mezi produkty, které jsou veganské a bez krutosti. Často kolem toho panuje zmatek, a to natolik, že není neobvyklé slyšet tyto termíny používané zaměnitelně. Jak však již bylo zmíněno, vegan znamená, že produkt neobsahuje žádné živočišné složky. Na druhou stranu, bez krutosti znamená, že produkt nebyl testován na zvířatech. Ukázalo se, že veganský produkt by mohl být testován na zvířatech a produkt bez krutosti by mohl mít živočišné složky. Při nákupu produktů je důležité tyto dvě věci rozlišovat.


Jak poznáte veganský produkt nebo produkt bez krutosti? Většina společností, které jsou veganské a bez krutosti, bude mít certifikaci PETA, což znamená, že byly schváleny organizací PETA jako značka, která se rozhodla netestovat své produkty na zvířatech v jakékoli fázi výroby a ani nepoužívá živočišné složky jako přísady. V DESIGNME jsme hrdí na to, že můžeme říci, že máme certifikaci PETA.


Pokud si nejste jisti, zda je značka bez krutosti můžete použít online zdroj PETA: https://crueltyfree.peta.org/


PROČ MÁ SMYSL BÝT VEGANEM A NETESTOVAT NA ZVÍŘATECH?
Je známo, že veganské produkty vlasové péče jsou méně agresivní a tím blahodárně působí na vaše vlasy. Veganské produkty mají mnoho výhod, včetně více přírodních a výživných složek. Pro životní prostředí je také potenciálně lepší rozhodnout se pro veganské produkty a ty, které nejsou testovány na zvířatech. Naštěstí si tohle společnosti uvědomují a stále více úžasných značek přechází na veganství. To znamená, že existuje spousta alternativ a více veganských možností než kdykoli předtím, díky čemuž jsou veganské produkty dostupnější. 


I když máte rádi svůj sýr a zmrzlinu, stále můžete hrát roli ve veganském hnutí tím, že si vědomě kupujete veganskou péči o pleť, oblečení nebo veganské produkty na vlasy. Milujeme zvířata, proč bychom jim chtěli ubližovat, když máme k dispozici mnoho alternativ? Každé rozhodnutí, bez ohledu na to jak malé nebo velké je, má dopad.


Doufáme, že vám tento článek pomohl lépe porozumět pojmům vegan a cruelty-free a možná vás dokonce inspiroval k tomu, abyste tyto produkty začlenili do své rutiny! Každý krok se počítá!
Tým DESIGNME