DOPRAVA ZDARMA OD 1800,-

JAK NA TO, ABY VAŠE BARVA VLASŮ VYTRVALA

1657485025

S barvenými vlasy přichází velká... zodpovědnost! Ať už se rozhodnete pro balayage s následným tónováním nebo plnou barvu, barvení vlasů může osvěžit váš vzhled, dodat vlasům novou dimenzi a brilantní lesk… a je to prostě zábava. Jsme tu, abychom vám řekli, že správná péče o barvené vlasy je velmi důležitá a také abyste se ujistili, že svou barvu (a své peníze) nevymýváte do odpadu!

Jsme tu s několika typy a přáním, aby vaše vlasy vypadaly jako ze salonu co nejdéle. Pusťme se do toho!

PROČ MI BARVA VLASŮ TAK RYCHLE BLEDNE?

Existuje mnoho věcí, které mohou způsobit rychlé vyblednutí barvy vlasů.

MYJETE SI VLASY PO NÁVŠTĚVĚ ZE SALONU

Pokud vám vaše kadeřnice aplikovala barvu a vy si ten den (nebo následný) vlasy doma umyjete, působíte na stálost a sytost barvy, jelikož probíhá ještě proces. Vlasy byste neměli po aplikaci barvy mýt alespoň 48 hodin.

NEPOUŽÍVÁTE PRODUKTY BEZPEČNÉ PRO BARVU

Pokud nepoužíváte produkty, které chrání barvu vlasů, riskujete rychlejší vyblednutí barvy. Produkty bezpečné pro barvu neobsahují agresivní chemikálie, jako jsou drsné sulfáty, které způsobují rychlejší vyblednutí barvy vlasů.

TVRDÁ VODA

Pokud je voda z vašeho kohoutku zakalená nebo zanechává na vaší vaně nebo sprše křídové nánosy, pravděpodobně máte tvrdou vodu. To znamená, že vaše voda má vysoký obsah minerálů – zejména vápníku a hořčíku. Tvrdá voda je velkým viníkem, který způsobuje vyblednutí barvy vlasů.

BAZÉN NEBO PLÁŽ

Koupání v moři nebo chlorovaném bazénu může způsobit vyblednutí barvy vlasů. Totéž platí pro trávení horkých dnů na pláži nebo u bazénu. UV paprsky ze slunce mohou změnit barvu přírodních i barvených vlasů.

PÓROVITOST VLASŮ

Pokud se nebudeme bavit o chemickém přetížení vlasů (kdy jsou vlasy poškozené, unavené a dehydrované), pak je to něco, co opravdu nemůžete mít moc pod kontrolou. Může za to stará dobrá genetika! Pórovitost vlasů označuje schopnost vašich vlasů absorbovat a udržet vlhkost. Pokud jsou vaše vlasy na poréznější straně, budou mít také potíže s udržením barvy, což znamená, že barva rychleji vybledne.

TYP BARVENÍ VLASŮ

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je to, jaký druh barev používáte, protože to může ovlivnit, jak dlouho trvá vymývání (v závislosti na značce a aplikaci). Semi-permanentní barva je k vlasům šetrná a je také skvělou volbou, pokud si nejste 100% jisti, že se chcete k barvě vlasů zavázat, protože její intenzita slábne a celkově vydrží cca 4-15 mytí. Demi-permanentní barvivo vydrží déle, ale stále můžeme očekávat vymývání v čase 12-24 mytí. Permanentní barva má dlouhotrvající efekt. Barva jako taková se nevymývá, ale její intenzita slábne a ve skutečnosti začíná blednout kolem osmi týdnů.

TIPY, JAK BARVĚ VLASŮ PRODLOUŽIT ŽIVOTNOST

Naštěstí existuje spoustu věcí, které můžete udělat, abyste prodloužili životnost své barvy vlasů – a většinu těchto doporučení lze opravdu snadno přizpůsobit vaší rutině.

VYHNĚTE SE MYTÍ KAŽDÝ DEN

Každodenní mytí vlasů může zbavit vlasy jejich přirozené hydratace a rychleji z nich odstranit barvu. Takže si udělejte čas tím, že je budete mýt méně často. Stav vlasové pokožky je u každého jiný, takže „méně často“ bude pro každého individuální. Doporučujeme alespoň z „každý den“ přejít na „každý druhý den“. V případě potřeby použijte mezi mycími dny suchý šampon, aby nasákl přebytečný maz od kořínků.

VYNECHTE HORKOU SPRCHU

Ačkoli horká sprcha působí úžasně (zejména během chladných zimních měsíců!), není to skvělá možnost pro udržení barvy vlasů. Je to proto, že horká voda otevírá vlasovou kutikulu a umožňuje, aby se barva vlasů rychleji vymyla. Místo toho snižte teplotu sprchy – alespoň při mytí vlasů! Závěrečné opláchnutí spíše chladnější vodou skutečně uzavře vaši kutikulu, což pomůže vlasům vypadat zdravě a leskle. Výsledek: barva vlasů, která září a vypadá mnohem živěji!

POUŽIJTE VLASOVOU MASKU A SÉRUM

Vlasové masky a séra dokážou uzamknout hydrataci v kutikule a zanechají vaše vlasy zdravé a hydratované. To umožní barvě zářit. Zkuste použít vlasovou masku na barvené vlasy, abyste vlasy zpevnili, zabránili lámání a prodloužili sytost barvy. Naše ​​GLOSS.ME HYDRATING TREATMENT MASK je zcela bezpečná pro barvené vlasy a dokáže je zázračně oživit.

Použití vlasového séra může také navrátit život a lesk blednoucí barvě. Naše GLOSS.ME HAIR SERUM obsahuje arganový olej, olej ze semen moringy, olej z Cannabis Sativa a olej z rýžových otrub – perfektní směs pro probuzení barvy vašich vlasů.

Tip: Přimíchejte jednu až dvě pumpičky našeho séra do naší ošetřující masky pro hlubokou a intenzivní hydrataci.

POUŽÍVEJTE PRODUKTY BEZPEČNÉ PRO BARVENÉ VLASY

Vlasové produkty obsahující parabeny, sulfáty a alkohol jsou OBROVSKÉ ne-ne, pokud chcete, aby vaše barva zůstala zářivá. Produkty bezpečné pro barvené vlasy jsou speciálně navrženy tak, aby prodloužily životnost barvě vašich vlasů. Neobsahují drsné chemikálie, které vlasy rychle zbavují barvy, a navíc extra hydratují. Na výběr máme řadu šamponů a kondicionérů, které jsou bezpečné pro barvu. Ať už chcete dodat vlasům objem (PUFF.ME), hydratovat (GLOSS.ME) nebo přidat kudrnám definici (BOUNCE.ME), v jedné z našich řad určitě najdete skvělou variantu, která ochrání barvu vašich vlasů.

PŘÍPRAVA NA PLÁŽ/BAZÉN

Tady máme dva tipy.

Za prvé, používejte produkty, které nabízejí ochranu proti UV záření. Tím se minimalizuje poškození a vyblednutí slunečními paprsky. To platí nejen pro každodenní život, ale zejména tehdy, když plánujete strávit den na pláži nebo u bazénu a opalovat se. Věřte nám, vaše vlasy vám poděkují!

Zadruhé se snažte vyhnout koupání v chlorovaném bazénu s čerstvě barvenými vlasy. Chlór může způsobit vyblednutí barvy. Pokud nemáte na výběr, naneste na vlasy něco skluzného, jako je naše GLOSS.ME HAIR SERUM, ošetření FABB.ME LEAVE-IN TREATMENT nebo dokonce některý z našich kondicionérů. To může pomoci zabránit tomu, aby vaše vlasy absorbovaly příliš mnoho chlóru, a zanechá je po dni v bazénu hydratované a lesklé.

Experimentování s barvou na vlasech může být zábavné a není lepší pocit než svěží barva vlasů. Doufáme, že vám tyto tipy pomohou udržet vaši barvu zářivou co nejdéle!

DESIGNME