DOPRAVA ZDARMA OD 1800,-

TIPY NA LETNÍ PÉČI O VLASY: UDRŽUJTE SVÉ VLASY ZDRAVÉ A LESKLÉ

1660313697

Léto je konečně tady a my nemůžeme potlačit radost! Připravujeme se na ty dlouhé letní dny na slunci – od venkovních festivalů, grilování na zahradě, dnů u bazénu, plavání v moři a všeho mezi tím.

Jsme tu s upozorněním, že stejně jako chráníte před sluncem svou pleť a pokožku, musí být také chráněny i vaše vlasy! Doporučíme vám několik tipů k rutině péče o vlasy – to vše s cílem udržet vaše vlasy hydratované, lesklé a bez krepu.

Proč byste měli v létě pečovat o své vlasy

Pokud jste jako my, léto znamená trávit více času venku a nasávat vitamín D! To ale také znamená větší vystavení slunečním UVA a UVB paprskům, které jsou pro vlasy škodlivé. „Jak?“, mohli byste se zeptat… No – poškození vlasů sluncem se často projevuje tak, že vlasy jsou suché, lámavé, vytvářejí nežádoucí krepatění a celkově se hůře upravují. Ti, kteří mají barvené vlasy, by měli zvláště věnovat pozornost vystavení UV záření, protože může způsobit vyblednutí těchto krásných barevných prací.

Slunce není jediným možným zdrojem poškození vlasů během léta. Chlor a slaná voda mohou také zbavit vaše vlasy jejich přirozené hydratace (což z nich dělá viníky suchých a krepatých vlasů) nebo také rychleji vymýt vaši barvu, Během léta je tedy důležité změnit rutinu a zaměřit se na ochranu vlasů před vysušením a obnovení hydratace pomocí vlasových přípravků.

ZÁKLADNÍ TIPY LETNÍ PÉČE O VLASY

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak můžete chránit své vlasy během letních měsíců a v případě potřeby jim vrátit jejich krásnou lesklou slávu.

Zbavte se roztřepených konečků

Pokud jsou vaše vlasy trochu nudné a s roztřepenými konečky, zvažte návštěvu u kadeřníka. V žádném případě to není vědecky ověřený tip, ale víme, že je jistě osvěžující začít sezónu rychlým sestřihem, nebo dokonce úplně novým účesem a vrátit tak vlasy zpět do života.

Chraňte své vlasy před sluncem

Jak jsme již zmínili, škodlivé UV paprsky dokážou na našich vlasech udělat opravdu hodně velkou neplechu, takže je důležité, abyste si vlasy chránili kloboukem nebo šátkem, když jste venku na slunci. Milujeme elegantní klobouk proti slunci, který slouží nejen jako ochrana ale zvýrazní uvolněný letní styl.

Možností, jak chránit vlasy v létě, je používat produkty vlasové péče, které nabízejí přidanou UV ochranu. Ano, je to jako opalovací krém pro vaše vlasy! Některé produkty jsou speciálně navrženy pro ochranu před UV zářením, zatímco jiné víceúčelové produkty jsou navržené tak, aby se vypořádaly s jinými problémy s vlasy, ale jako další bonus obsahují také ochranu proti UV záření.

V DESIGNME jsou produkty, na které se rádi obracíme kvůli ochraně před UV paprsky:

FAB.ME Leave-In Treatment ( bezoplachová péče)

GLOSS.ME Hair Serum (obnovující a hydratační vlasové sérum)

GLOSS.ME Infinite Mist Heat Protectant (termoochranný sprej)

HOLD.ME Three-Way Hairspray (lak na vlasy 3v1)

PUFF.ME Texture Spray (texturizační sprej)

PUFF.ME Volimizing Mousse (objemová pěna)

PUFF.ME Sea Salt Spray (sprej s mořskou solí)

BOUNCE.ME Curl Balm (definující balzám)

BOUNCE.ME Curl Spray Gel (gel ve spreji)

BOUNCE.ME Infinite Mist Curl Enhancer Spray (osvěžující sprej)

Nasyťte své prameny před plaváním

Než půjdete plavat, prostříkejte své prameny bezoplachovou péčí FAB.ME LEAVE-IN TREATMENT nebo vetřete do vlasů KONDICIONÉR. Tato extra bariéra může pomoci zabránit tomu, aby vaše vlasy absorbovaly příliš mnoho chlóru nebo slané vody. Dalším způsobem, jak chránit vlasy, je nosit koupací čepici.

Hydratovat, hydratovat, hydratovat!

Zabraňte suchým vlasům tím, že se rozhodnete pro hydratační produkty vlasové péče. Skvělou službu vám udělá GLOSS.ME HYDRATING SHAMPOO a GLOSS.ME HYDRATING CONDITIONER, ale také rádi doporučujeme jednou za týden nasytit vlasy bohatou hydratací, kterou najdete v masce GLOSS.ME HYDRATING TREATMENT MASK. Hydratační maska na vlasy je stejně důležitá a osvěžující jako chladivý nápoj vody v horkých dnech. Je to skvělý způsob, jak dodat vlasům vlhkost, aby byly další dny jemnější, lesklejší a celkově lépe zvládnutelné.

Pravidelné používání vlasového séra je dalším skvělým způsobem, jak vyživit suché vlasy a dodat jim hydrataci a lesk. Kapka nebo dvě vlasového séra GLOSS.ME HAIR SERUM poskytne ochrannou bariéru kolem vlasů a zabrání krepu.

Dejte tepelnému stylingu pauzu

Letní dny jsou především o uvolnění a pohodě, tak neváhejte a odložte kulmu nebo žehličku! Zkuste si toto léto dát pauzu od svých stylingových nástrojů a rozhodněte se pro vzhled bez tepla. Bohužel, toto extra teplo navíc by mohlo způsobit další vysušení vlasů, což by přispělo k dehydrataci, krepu a nežádoucímu poletování. Kdykoli potřebujete použít tepelný nástroj, vždy se ujistěte, že používáte tepelný ochranný sprej, který také vyživí vaše prameny a uzavře kutikulu.

Rozčesávejte

Nezapomínejte vlasy pravidelně rozčesávat hřebenem se širokými zuby nebo rozčesávacím kartáčem! Rozčesávejte vlasy po nanesení správného přípravku, který vám nejen usnadní rozčesání, ale také vlasy ochrání před mechanickým poškozením.

Nyní, když víte, že existuje tolik skvělých způsobů, jak si udržet vlasy zdravé, lesklé a hydratované, vyrazte ven a užijte si tu zaslouženou zábavu na slunci!

DESIGNME