DOPRAVA ZDARMA OD 1800,-

JAK OPRAVIT A PŘEDCHÁZET ROZTŘEPENÝM KONEČKŮM

1657704752

Ať už jsou naše vlasy dlouhé nebo krátké, kudrnaté nebo rovné, přirozené nebo barvené, roztřepené konečky se mohou týkat nás všech. Roztřepené konečky jsou jedním z nejčastějších problémů s vlasy, kterým čelíme a někdy obrovským trápením. Naštěstí s tím můžete pracovat! Prevence je vždy lepší než léčba, proto vám poskytneme několik rad, jak roztřepeným konečkům předejít. Pokud je již roztřepené máte, nebojte se! Poskytneme vám také rady, jak jejich vzhled vylepšit (a slibujeme, že všechny tyto tipy nebudou zahrnovat stříhání vlasů).

CO ZPŮSOBUJE ROZTŘEPENÉ KONEČKY?
Existuje mnoho věcí, které mohou vést k roztřepeným konečkům, a vědět, co to je, znamená, že si více všímáme toho, co svým vlasům děláme a jak.

FYZICKÉ POŠKOZENÍ
Fyzické poškození znamená cokoliv, co svým vlasům uděláte ručně, což může způsobit jejich lámání nebo třepení na koncích. Pojďme se podívat na některé z největších viníků.
• Nesprávná péče při tepelném stylingu
Tepelného stylingu se není třeba bát, pokud tomu věnujete náležitou péči. Pokud si vlasy často upravujete bez použití dobré tepelné ochrany, můžete ale riskovat poškození teplem. 
• Agresivní sušení ručníkem
Přejíždění ručníkem (zejména hrubým ručníkem) tam a zpět po vlasech může skutečně negativně působit na folikuly, což vede až k poškození.
• Špatné používání příslušenství
Příliš pevné svázání vlasů může způsobit poškození vlasů. Gumičky, pinetky, spony a cokoli kovového mohou také způsobit problémy, pokud nejsou vyjmuty správně. Dávejte si také pozor s kabelkou přes rameno, která může mechanicky poškodit prameny vašich vlasů.
• Agresivní kartáčování
Když si kartáčujete vlasy přímo od kořínků ke konečkům, jedním pohybem, můžete způsobit, že se uzlíky na vašich konečcích shromáždí, a tím dojde k jejich zlomení, pokud se je pokusíte vytáhnout silou.
• Chemické poškození
Chemické poškození, jak název napovídá, nastává, když jsou na vlasy aplikovány neodborně (nebo často) tvrdé chemikálie, které způsobují poškození kutikuly. Mezi běžné příklady patří: barvení, permanentní trvalá / narovnání nebo zesvětlující techniky.

Nebojte se však příliš, protože se vás chystáme provést způsoby, jak si stále užívat tyto metody změny a stylingu vlasů a zároveň předcházet poškození a roztřepeným konečkům.

JAK ZLEPŠIT VZHLED ROZTŘEPENÝCH KONEČKŮ
Takže, musíme být upřímní... nemůžete úplně opravit roztřepené konečky, aniž byste je ostříhali. ALE určitě mohou vaše vlasy vypadat mnohem zdravěji, dokud nevyrostou natolik, aby vám vyhovoval střih!

HYDRATACE
Roztřepené konečky způsobují, že vlasy vypadají vysušené, takže použití hydratačních přípravků může výrazně zlepšit jejich vzhled. Naše hydratační maska ​​GLOSS.ME HYDRTING TREATMENT MASK je skvělý způsob, jak hluboce uzamknout vlhkost zpět do vašich vlasů.

VLASOVÉ SÉRUM
Použití dobrého vlasového séra může pomoci vzhledu vašich roztřepených konečků a zároveň dodat hydrataci a utěsnit kutikulu. Naše vlasové sérum GLOSS.ME HAIR SERUM také pracuje na obnově proteinů ve vašich vlasech a dodává vlasům sílu, kterou potřebují, aby vydržely poškození a roztřepené konečky.

ZMĚNA STŘIHU
Pokud existuje nějaký účes, který si chcete nechat udělat, ale odkládáte ho, ideální čas na jeho pořízení je, když se potřebujete zbavit roztřepených konečků. Pěkný střih bude skutečně skvělý pro vaše vlasy, i když nemáte rozsáhlé poškození. Může vám dát novou energii, stejně jako vašim vlasům!

JAK ZABRÁNIT ROZTŘEPENÝM KONEČKŮM
Je mnohem snazší zabránit roztřepeným konečkům, než je řešit, jakmile je máte. Pojďme se tedy podívat na některá preventivní opatření, která můžete dodržovat.

OPLACHUJTE STUDENOU VODOU
Studená voda pomáhá uzavřít kutikulu po umytí vlasů. To znamená, že poslední opláchnutí při mytí vlasů je dobré provést studenou vodou. To způsobí, že vaše vlasy budou silnější, lesklejší a odolnější, což jim umožní odolat věcem, které je mohou potenciálně poškodit.

TECHNIKA SUŠENÍ RUČNÍKEM
Běžné ručníky, které používáte na vaše tělo, jsou často hrubé a nevhodné pro vaše vlasy. Zkuste místo toho použít ručník z mikrovlákna nebo alternativně použijte bavlněné nebo bambusové tričko. Při sušení vlasy lehce vymačkejte do vhodného ručníku, aby absorboval případnou vodu. Tímto způsobem se vyhnete tření vlasů tam a zpět, což může způsobit roztřepení konečků.

NEBALTE VLASY NA DÉLE NEŽ 10 MINUT
Nebalte vlasy do ručníku na delší čas. Pokud necháte vlasy dlouho zabalené v ručníku (v této fázi jsou velmi zranitelné), budou náchylnější k lámání a třepení. Při dlouhém překrytí vlhká vlasová pokožka „nedýchá“ a zapařuje se, což napomáhá k bujení mikroorganismů. To je také dobrým důvodem proč si vlasy vysušit fénem a nechodit spát s mokrými vlasy.

TECHNIKA ČESÁNÍ
Při kartáčování nebo česání vlasů začněte odspodu a postupujte kousek po kousku nahoru. Tímto způsobem se vyhnete zanesení chomáčů uzlů do spodní části vlasů. Před rozčesáním aplikujte do vlasů produkt usnadňující rozčesání, jako je naše FAB.ME LEAVE-IN TREATMENT, které vám také dodá potřebnou tepelnou ochranu a urychlí sušení vlasů, takže nemusíte své vlasy zatěžovat horkým vzduchem z fénu po delší dobu.

Pro vlny a kudrlinky: Použijte hřeben se širokými zuby a rozčesávejte vlasy, dokud jsou mokré a mají na sobě kondicionér. Skluz kondicionéru umožňuje snadné rozčesávání bez poškození.

OCHRANA PŘED TEPLEM STYLINGOVÝCH NÁSTROJŮ
Správná příprava vlasů na tepelný styling je snadný způsob, jak předejít poškození vlasů. To sahá od použití dobré tepelné ochrany až po dodržování správných opatření při používání horkých nástrojů. Pro bližší představu se podívejte na náš blog „jak o vlasy pečovat a vyhnout se poškození teplem“.

Doufáme, že tyto tipy vám pomohou k nápravě a předcházení roztřepených konečků. 
Tak zase příště!
DESIGNME