DOPRAVA ZDARMA OD 1800,-

JAK O VLASY PEČOVAT A VYHNOUT SE POŠKOZENÍ TEPLEM

1657486563

Tepelné stylingové nástroje mohou zcela změnit váš styl a jsou skvělým způsobem, jak dosáhnout různých účesů – od uhlazených po plážové vlny, hollywoodské glam kadeře a vše mezi tím. ALE! Tyto nástroje mohou být při nadměrném používání a bez náležité ochrany pro vaše vlasy škodlivé.

I když nejrychlejší opravou tepelného poškození by bylo ostříhání vlasů, můžete se toho vyhnout pomocí ošetřujících postupů   a hlavně prevencí tepelného poškození.

MŮŽETE OŠETŘIT TEPLEM POŠKOZENÉ VLASY?

V závislosti na rozsahu poškození nemusí být možné vrátit vlasy do původního stavu, aniž byste jednoduše zvolili radikální zkrácení vlasů nebo alespoň zastřižení konečků. O narušené, unavené vlasy je potřeba pečovat a snažit se je vrátit do kondice.

Poškození teplem je důsledkem destrukce keratinu, který vytváří díry, praskliny a rozštěpení vlasové kutikuly. Toto poškození je způsobeno především používáním vysokého přímého tepla (z fénu, žehličky nebo kulmy) na nechráněné vlasy každý den nebo několikrát týdně. Přispívajícím faktorem může být také použití vysokého tepla na vlhké nebo mokré vlasy. Mezi další možné přispěvatele patří ponechání vysokého tepla v jedné oblasti vlasů po příliš dlouhou dobu nebo nedoplnění ztráty hydratace.

To jsou hlavní přispívající faktory, ale nezapomeňte, že různé typy vlasů zvládají teplo odlišně. Jemnější textury vlasů by měly být stylizovány při nižší teplotě, zatímco hrubší textury vlasů zvládnou vyšší teploty.

JAK PEČOVAT O VLASY POŠKOZENÉ TEPLEM
Zbavit se tepelného poškození a dostat vlasy zpět do kondice je složité, ale proveditelné.

Zkuste použít produkty s podílem proteinů, aby se vlasy naplnily a podpořila se pevnost. Teplem poškozené vlasy mohou být náchylné k suchým, roztřepeným konečkům, takže potřebují nabrat sílu. Poškození teplem může vlasy vysušit a způsobit lámání a krepatění, kdy hloubková hydratace bude v tuto chvíli vašim nejlepším přítelem. Obnoví živost a pružnost vašich vlasů.

Vlasy poškozené teplem touží po hydrataci, takže do své péče o vlasy nezapomeňte začlenit nějaké dobré hydratační produkty. V našem týmu GLOSS.ME máme dynamické duo: HYDRATING SHAMPOO a HYDRATING CONDITIONER. Ty dokážou zázračně obnovit lesk a opravit vaše vlasy. Také se podívejte na hydratační masku GLOSS.ME TREATMENT MASK. Tento produkt hloubkově hydratuje vlasy s potřebnou proteinovou dávkou a zanechá vlasy hydratované, posílené a lesklé.

Posilující vlasová péče pomáhá obnovit život a lesk vašich vlasů. Naše bezoplachové ošetření FAB.ME LEAVE-IN TREATMENT vyživuje a posiluje vlasy a zároveň nabízí tepelnou ochranu a další nezbytné benefity.

JAK ZABRÁNIT TEPELNÉMU POŠKOZENÍ VLASŮ
Prevence je lepší než léčba. Tento princip platí i pro vaše vlasy. Podívejte se na několik způsobů, jak zabránit poškození teplem.

1. POUŽIJTE TEPELNOU OCHRANU
Tepelný ochranný sprej, sérum nebo krém působí jako štít mezi vašimi vlasy a teplem z vašeho stylingového nástroje.
Vyzkoušejte náš ochranný sprej proti teplu GLOSS.ME INFINITE MIST HEAT PROTECTANT SPRAY, snadno použitelný produkt, který dokáže zázračně vlasy chránit a předcházet poškození a lámání. Tento produkt se může pochlubit některými úžasnými ingrediencemi, které vyživují a opravují vaše vlasy. Jednou z těchto složek je olej ze semen Cannabis Sativa – hvězda naší show GLOSS.ME! GLOSS.ME INFINITE MIST HEAT PROTECTANT SPRAY je plný vitamínu E, který je skvělý pro boj s roztřepenými konečky způsobenými poškozením teplem. Více podrobností najdete na našem blogu.

2. UJISTĚTE SE, ŽE JSOU VAŠE VLASY PŘI POUŽÍVÁNÍ ŽEHLIČKY/KULMY SUCHÉ
Pokud jste někdy rovnali nebo kulmovali mokré nebo vlhké vlasy, měli byste být obeznámeni se syčivým zvukem a obláčky páry, které unikají z vašeho nástroje. To není dobré znamení, protože tato pára může poškodit kutikulu. Ujistěte se, že jsou vaše vlasy před tepelným stylingem pomocí žehličky nebo kulmy důkladně vysušené, aby nedošlo k jejich případnému poškození, kde může dojít až ke zničení integrity vlasového vlákna.

3. POUŽÍVEJTE FÉN SPRÁVNĚ
Fén může způsobit vážné poškození, pokud není používán správně. Snažte se držet fén alespoň 15-20 cm od hlavy, aby nedošlo k poškození. Vlasy začněte sušit s nižší teplotou, směrem od hlavy a bez kartáče. Až budou vysušené tak na 80%, nasaďte na fén koncovku a zvyšte teplotu. S pomocí kartáče vlasy uhlazujte od kořínků ke konečkům, dokud nebudou zcela suché.

Při použití difuzéru používejte fén na střední nebo studené nastavení a nastavte rychlost na nízkou.

Experimentování s různými vzhledy může být tak zábavný a obohacující zážitek a někdy chcete k dosažení své vize použít teplo. Takže jděte do toho, popadněte tyto horké nástroje, ale stylujte s jistotou, že víte, jak správně vlasy ošetřit a předejít tak jejich poškození teplem!

Přejeme šťastný styling! 
Tým DESIGNME